top of page

 

 

GELİŞMİŞ

YAPI MÜHENDİSLİĞİ

VE

YAZILIM ÇÖZÜMLERİ

 

HİKAYEMİZ

 

2018 yılında 5 inşaat mühendisi tarafından kurulan ICOTEC Mühendislik, geniş kapsamlı analiz ve tasarım uzmanlığının yanı sıra yazılım geliştirme kabiliyeti ile sektöre gelişmiş yapısal mühendislik çözümlerinde yeni bir bakış açısı getirmeyi hedeflemektedir.

Kurucularının inşaat sektörünün tüm alanlarında 20 yılı aşkın deneyimlerini bir araya getiren ICOTEC Mühendislik, aşağıdaki kurum ve kuruluşlar dahil Çözüm Ortakları'na geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır:

  • Resmi Kurumlar

  • İnşaat Şirketleri

  • Malzeme Üreticileri

OUR STORY
ABOUT US

 

MESAJIMIZ

 

ICOTEC Mühendislik'i kurmadan önce, inşaat endüstrisinin çeşitli alanlarında profesyonel bireyler olarak çalıştığımız uzun yıllar boyunca; sadece “yaygın olarak bilinen ve kabullenilmiş” mühendislik yöntemlerinin sıradan ve genellikle yetersiz araçlarla uygulandığını sürekli olarak fark ettik. Ayrıca, yapı mühendislerinin de kendi alanlarındaki araştırma- geliştirme faaliyetlerinden ve yeniliklerden uzaklaştığına, bunun da zorlu yapı mühendisliği sorunlarında paha biçilmez zaman ve verimlilik kaybına neden olduğuna şahit olduk.

 

Bu nedenle, ICOTEC Mühendislik'in kökleri; yapı mühendisliğinde sürekli gelişim, ilerleme ve mükemmelliğe ulaşma ile birlikte, en son akademik araştırma ve yenilikleri uygulamaya dayanmaktadır.

İnşaat sektöründeki diğer şirketlerden farklı olarak, "Müşteriler" yerine "Çözüm Ortakları" ile çalıştığımıza inanıyoruz. Karşılaştığımız her zorlukta, çözümü bulma yolunda "Çözüm Ortaklarımız" ile işbirliği içinde birlikte yürüyoruz. Başarıya giden yolculuğumuz boyunca, “bilinmeyeni” öğrenme, “bilinenleri” geliştirme ve “yeniye” ulaşma hevesimizi her zaman koruyoruz. Felsefemiz, "Çözüm Ortaklarımız" kadar kendimizi de geliştirme fırsatı sunuyor.

 

Kurucular olarak, zorlu bir mühendislik sorunuyla karşılaştığınızda, sizi de "Çözüm Ortağımız" olmaya davet ediyoruz.

Product Approval Testing and Validation
Structural Analysis and Design
SERVICES

 

HİZMETLER

 

Yapısal Analiz ve Tasarım

Yapısal davranış konusundaki kapsamlı tecrübemizle, deprem, patlama ve çevre kaynaklı yükleme koşullarına maruz kalan karmaşık yapılar (yüksek binalar, barajlar, tüneller vb.) için gelişmiş simülasyon ve tasarım çözümleri sağlıyoruz.

 

Yapı Mühendisliği Danışmanlığı

Yapısal performans değerlendirmesi, tetkik mühendisliği ve risk değerlendirmesi için geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz.

 

Araştırma - Geliştirme

Mevcut ürünlerin performansını iyileştirmek için yeni ürünler veya yenilikçi yöntemler geliştirmek amacıyla Ortaklarımızla Ar-Ge programları yürütüyoruz.

 

Ürün Onay Testi ve Validasyonu

Oluşturduğumuz işbirliği kapsamında, yeni ve standart dışı yapı ürünleri üreticilerine hem Ulusal hem de Avrupa Teknik Onay mevzuatları çerçevesinde test ve doğrulama hizmetleri sunuyoruz.

 

Yazılım Geliştirme

Özgün konsol ve web tabanlı uygulamaların yanı sıra yapısal tasarım, gelişmiş analiz ve değerlendirme platformları geliştiriyoruz.

 

Değer Mühendisliği ve Tasarım Optimizasyonu

Kanun ve yönetmeliklerin belirlediği yapısal performans seviyelerini sağlarken, yapısal elemanlarda ince ayar yaparak önemli tasarruf sağlıyoruz.

Structural Engineering Consultancy
Research & Development ​
Software Development
Value Engineering & Design Optimization ​
PROJECTS

 

PROJELER

 

Betonarme Yapılar için Web Tabanlı Tasarım Platformu - Tasarım Optimizasyonu

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından "1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı" kapsamında finanse edilen projemizde, betonarme elemanlarda kesit ve donatı tasarımını optimize eden web tabanlı bir tasarım platformu geliştirdik.

 

Bu öncü Ar-Ge çalışmamızda, insan faktörünü ortadan kaldırarak "hatasız" bir çözüm sağlayan otomatik bir tasarım algoritmasına ulaşmak amacıyla, makine öğrenimli Yapay Zeka (AI) alanındaki çığır açan ilerlemeleri de uygulamaya aldık.

 

Gelişmiş Yapı Analizi ve Tasarımı için Danışmanlık Hizmeti

Türkiye'nin tanınmış bir tasarım ve danışmanlık firması olan "Çözüm Ortağımız" ile yaptığımız geniş kapsamlı bir danışmanlık hizmeti anlaşması kapsamında, "Çözüm Ortağımız"ın çeşitli birimlerinin karşılaştığı yapısal analiz ve tasarım sorunlarına çözümler sunuyoruz.

 

Ön Germeli Travers Elemanların Tasarımı için Gelişmiş Yazılım

Kapsamlı bir test sürecinden sonra, yerel bir üretim firması olan "Çözüm Ortağımız"ın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, ön germeli traverse elemanlar için bir tasarım yazılımı geliştirdik.

 

Gazbeton Donatılı Paneller için Ürün Performans Testi ve Yapısal Tasarım Geliştirme

Türkiye'nin önde gelen gazbeton üreticilerinden olan "Çözüm Ortağımız" ile yürüttüğümüz Ar-Ge programında, öncelikle performans testleri gerçekleştirdik. Sonuç olarak, "Çözüm Ortağımız"a daha hızlı ve ekonomik bir çözüm sağlayan optimize edilmiş bir tasarım yazılımı geliştirdik.

 

Fiber Kompozit Bağlantılı Çift Cidarlı Yarı Prekast Duvarlar için Ürün Performans Testi ve Validasyonu

Çift cidarlı yarı prekast duvarların sismik testini, ardından fiber kompozit yapısal bağlantı elemanlarının kısa ve uzun vadeli davranışını incelemek üzere Avrupa'da tanınmış bir üretici olan "Çözüm Ortağımız" ile bir Ar-Ge programı yürüttük. Sonuç olarak, tasarımı iyileştirilmiş ve performansı onaylanmış bir bağlantı elemanını Avrupa Prekast Endüstrisi'nin kullanımına sunduk.

 

Betonarme Barajların Gelişmiş Dinamik Analizi ve Risk Değerlendirmesi

Büyükşehir Belediyesi olan "Çözüm Ortağımız"a, betonarme barajların deprem analizi ve risk değerlendirmesi ile ilgili danışmanlık hizmeti verdik. En güncel araştırmaları da uygulamaya dahil ederek, baraj-rezervuar-temel etkileşimi gibi zorlu bir analiz için kendi metodolojimizi geliştirdik.

 

Patlamaya Dayanıklı Betonarme Eleman Tasarımı

Ortağımızla oluşturduğumuz işbirliği kapsamında, Türk Savunma Sanayisi'nde lider bir resmi kurum için patlamaya dayanıklı tasarım çözümleri sunuyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Ortaklarımızın gizlilik ve gizlilik politikalarına değer veriyoruz. Bu nedenle Projelerimizi özel gizlilik anlaşmaları (NDA) kapsamında yürütüyoruz. Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

CONTACT

 

İLETİŞİM

Bize Yazın:

Teşekkürler !

Ofis:

ODTÜ Teknokent

Üniversiteler Mah. İhsan Doğramacı Blv. No.13

Çankaya/Ankara

 

info@icotec.com.tr

Tel: +90 (533) 683 79 82

Bize Katılın:

İş başvurularınız için CV'nizi

info@icotec.com.tr

adresine gönderiniz.

bottom of page